Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatá mládež

30. 04. 2017 20:30:33
Kolínští studenti asi nechodili na hodiny TSN (Tohle Se Nedělá). Jo, pardon, hodiny TSN v našem školství vlastně neexistují...

Přidala jsem do facebookové skupiny, Máme rádi Kolín, fotografii, na které byla klasická reklamní tabule u autobusové zastávky. Na tabuli, která je legální, placenou reklamní plochou, byla postava muže. Jeho tvář byla přelepená plakátkem studentů, pořádajících Kolínský majáles. Přiznám se, že se mi přelepení tváře tohoto muže, hrubě nelíbilo. Přišlo mi arogantní. A tak jsem k této fotografii přidala tento text:

Kolínští studenti asi nechodili na hodiny TSN (Tohle Se Nedělá). Jo, pardon, hodiny TSN v našem školství neexistují!

Protože máme demokracii, berte tento příspěvek jako reklamu kolínskému majálesu i jako reklamu pro Miroslava Coufala, vašeho poradce pro Kolín, dočasně zakrytého plakátem studentů, který zve na Kolínský majáles... My, dříve narození, víme, co znamená slovo "dočasně", že?

Jistá Terezka mi napsala:

Hezčí vyhrává, to platí prostě odjakživa.

Odpověděla jsem:

V tomto případě bych řekla, hloupější!

Terezka smečovala:

To, že někdo přelepil obličej nějakého pána poradce znamená, že je hloupej? Takovejch samolibejch plakátů jsou plná města. Nechápu, že Vám tolik leží v žaludku parta studentů, kteří chtějí dělat město zajímavějším místem.

Moje odpověď:

V žaludku mi neleží nic a nikdo, tedy ani parta studentů, která chce dělat město zajímavějším místem. Ale ty "samolibé plakáty", jak píšete, je zaplacená reklama. To by se mělo respektovat, nemyslíte? A to, že studenti nalepili svůj plakát přímo na tvář, považuju za samolibé. Mohli ten svůj plakát nalepit ke kraji cedule - ale i tak by to byl černý výlep, proti kterému město bojuje. Nesnáším aroganci. A tohle přelepení je hodně velká arogance.

Terezka byla v odpovědi chápavá:

Já samozřejmě rozumím i Vašemu názoru, ale presto si myslim, ze se nestalo nic tak hrozneho.

Moje odpověď:

Myslete si co chcete, Terezko, já to považuju za arogantnost. Nevyfotila bych to, kdyby plakát o majálesu byl v rohu. Ale jako bych slyšela ty studenty, kteří chtějí dělat město zajímavějším místem, jak si při tomto černém výlepu, říkají, ty vole, flákni mu to přes ten ksicht! Nebo se mýlím?

Přidal se k nám Martin:

V praxi souhlasím, nejsem zastáncem vandalismu jakéhokoliv druhu, ale je zcela zjevné, že ten plakátek tam byl umístěn záměrně s humorným úmyslem "nahradit hlavu". Dát plakátek někam do rohu, už je to jen zcela obyčejný vandalismus, kterému se člověk nemůže ani pousmát.

Nedalo mi to a odpověděla jsem:

Martine, a co byste říkal, kdyby vám studenti dali plakátek pěkně do středu předního skla auta, nebo na váš plot či dveře? Také byste to nazval "humorným úmyslem"?

Ani Terezce to nedalo:

A tak mu to "flákli přes ten ksicht"... no booože!

Přidala se Kateřina:

Ano, přesně to podobně komentuji jinde a studenty bych rozhodně nevedla směrem, že je to správné!

A Martin se ještě jednou vyjádřil:

Jelikož zřejmě nečtete pořádně příspěvky, paní Fuchsová, tak ještě jednou zopakuji, že nejsem zastáncem vandalismu. Jen jsem reagoval na to, proč ten plakátek nejspíš nalepili rovnou na hlavu - tam byl ten záměr zřejmý.

Pavel se vrátil k úvodu mého příspěvku:

Jednotkou dočasnosti je jeden furt. Tato "měrná jednotka" prý vznikla po okupaci vojsky spřátelených armád v roce 1968. Neboť ty zde byly umístěny "dočasně", ale de facto furt. Až sametová revoluce je vyhnala.

Přidala se k nám Šárka:

A v našem školství se žákům říká, co se dělá nedělá, ale mnohdy nám to rodičovstvo hatí....To, které by mělo posílat do škol už potomky vychované, tudíž by hodiny TSN nebyly nutné.

A nechyběla ani Zuzanka:

Házíte to moc do jednoho pytle. V našem školství můžete říkat co se dělá a nedělá a vůbec vám to nemusí hatit rodičovstvo. Ono stačí, když se podíváte třebáááá .... na politiky?

A opět se objevilaTerezka, která debatu začala:

To je takovej problém plakátek strhnout? Nechápu, co tady z toho děláte kovbojku.

Do debaty se přidala Martina:

Není to správné, ale je v tom trochu nadsázky. Každý dělá chyby a v mládí obzvláště. Já si myslím, že hodně lidí se v minulosti dopustilo mnohem větších chyb.

Hana mě pasovala na suchara:

Je to typická vtipná studentská "rebelie". A kdo se tomu neumí zasmát, je suchar.

A stará známá Terezka, Haně přitakala:

Spíš se nějak nemohu rozhodnout, který z těch dvou obličejů sluší panu poradci víc.

P. S.

Neprožívám diskuse k různým facebookovým příspěvkům včetně těch mých, ani na ně většinou nereaguju, ale tahle diskuse ve mně zanechala podivnou pachuť...

Protože jsem se pokoušela dát sem fotografii, kvůli které se toto vše "přihodilo" a nepovedlo se mi to, dávám odkaz na facebookovou skupinu, Máme rádi Kolín, kde tyto fotografie jsou: https://www.facebook.com/groups/1418030055114283/?fref=ts

Autor: Irena Fuchsová | neděle 30.4.2017 20:30 | karma článku: 28.86 | přečteno: 2307x

Další články blogera

Irena Fuchsová

Jak ruský tank nepřejel sovětskou vlajku

V květnu 1968 jsem nastoupila do kolínského divadla jako uklízečka a uvaděčka, abych si dva roky počkala, až půjde nápověda do důchodu. V srpnu 1968 mi bylo osmnáct let.

20.8.2017 v 21:22 | Karma článku: 13.96 | Přečteno: 337 | Diskuse

Irena Fuchsová

Jak chce Sabina Remundová napravovat školství

Upoutávka k rozhovoru s ní, v pátečním magazínu RODINA DNES, přesně zněla takto: Co se jí nelíbí na školství a jak to chce napravit.

12.8.2017 v 16:49 | Karma článku: 37.60 | Přečteno: 6635 | Diskuse

Irena Fuchsová

Nálada pod psa

Když potřebujete uklidit šuplíky, většinou nevysypete jejich obsah do pytle a nevyhodíte ho do popelnice. Probíráte papír po papíru, třídíte staré propisovací tužky, pročítáte staré novinové výstřižky atd. A tak jsem našla příběh.

5.8.2017 v 22:16 | Karma článku: 23.93 | Přečteno: 1303 | Diskuse

Irena Fuchsová

Dvouleté děti do školky nepatří

Říká Marek Herman, který působí na Palackého univerzitě v Olomouci. "Pokud dají rodiče dítě do školky dřív, hrozí, že bude mít celoživotní následky," varuje Herman v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

3.8.2017 v 21:42 | Karma článku: 33.75 | Přečteno: 4140 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zuzana Palečková

Krize by nám šly...

Dunkerk je skvělý film o beznadějné situaci, o tom, co všechno lidé dokáží vydržet a překonat, co jsou ochotni udělat pro jiné. Vybízí k zamyšlení nad tím, jak bychom to asi zvládli my, jací vlastně jsme?

21.8.2017 v 0:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 | Diskuse

Pavel Strunz

Strážci ideologické čistoty

Zpráva z budoucího tisku: Poté, co pražská městská rada rozhodla odstranit jízdní sochu Jana Žižky z Trocnova z vrchu Vítkov, se u ní den před plánovaným odstraněním na protest sešli nacionalisté, komunisté a jiní extremisté.

20.8.2017 v 23:59 | Karma článku: 9.91 | Přečteno: 94 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Vojna a Mír v Koránu - Zabíjejte je všude, kde je dostihnete. Část 1.

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete.“ Koránský verš, který mi donekonečna opakují pod mými blogy, abych si přiznal, že „Korán není slovo Boží“, a že „ospravedlňuje teroristické útoky a zabíjení nevěřících“

20.8.2017 v 23:33 | Karma článku: 9.72 | Přečteno: 190 |

Otto Černý

Švédsko se zvedá?!

V sobotu se na náměstí Meborgarplatsen ve Stockholmu pořádala demonstrace, kterou svolalo FB hnutí Stå upp för Sverige (Za Švédsko) se 190 000 podporovateli.

20.8.2017 v 23:16 | Karma článku: 21.32 | Přečteno: 373 | Diskuse

Petr Dolejš Koch

„Rozkaz zněl jasně: Sundejte Krndu."

V úterý 15.8. 2017, jsme se šli najíst s přítelkyní na Újezd do mexické restaurace, a protože Kampa je, co by kamenem dohodil, chtěl jsem jí ukázat, onu zmíněnou expozici o povodních a ejhle.

20.8.2017 v 22:28 | Karma článku: 14.06 | Přečteno: 577 | Diskuse
VIP
Počet článků 480 Celková karma 27.90 Průměrná čtenost 2398

Sedmašedesátiletá stařenka, kterou stále baví vše nové, matka (Filip a Rita), manželka (pan Fuchs), spisovatelka (33 vydaných knih, z nichž jednatřicátá je pro děti i dospělé a ve třiatřicaté, která se jmenuje HOVORY, odpovídá společně s Josefem Banášem na zvídavé otázky svého nakladatele: http://www.kdyz.cz/vydane-knihy), nakladatelství Beskydy (www.beskydyknihy.cz), členka Obce spisovatelů a Herecké asociace, moderátorka (ČRo Pardubice - nedělní pořad, Když vypráví nápověda), nadšená fotografka (Kamil Panasonic Fuchs - je s Kamilem Fuchsem na facebooku), publicistka (VLASTA, ONA DNES, RODINNÉ LISTY), dětská obrna od roku 1954 (www.polio.cz), nápověda (Činoherní klub) a kolínská zastupitelka (druhé volební období) za Změnu pro Kolín (http://www.zmenaprokolin.cz/).   Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.