Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 2. prosince 2022 Blanka

Ředitelka Domova pro seniory má chuť naplivat na klientku...

8. 08. 2011 23:56:28
... a dokonce o tom mluví na kulturní akci, před stovkou přítomných, mezi kterými je i starosta té brněnské části, kde tento Domov pro seniory stojí. A všem, kdo ji znají, to přijde normální. Věřili byste tomu?

Asi ne. Jak byste mohli něčemu tak absurdnímu věřit? Nevěříte, protože jste nebyli 11. května 2010 v brněnském Domově pro seniory, kde žije už osm let moje přítelkyně Inez, kvůli které jsem tam přijela na besedu.

A protože z vás cítím, že mi furt nevěříte, tak vám řeknu, že se celá beseda natáčela na video, takže jsem si to plivnutí fakt nevymyslela! Tak co, už mi věříte?

Na téhle fotce jsme s Inez v klimkovických lázních v roce 2009. Učila jsem ji ve svém pokoji e-mailovat.

"Irenko, ať nás nefotí, jsem strašně kredenciózní..." říká mi Inez nenápadně koutkem úst:

http://www.kdyz.cz/fotka.php?soubor=/gal/ja-a-inez.jpg&popisek=

O tom, co se tehdy, 11. května 2010, v brněnském Domově pro seniory stalo, jsem napsala fejeton, který měl vyjít v září 2010, v Magazínu ONA DNES. V létě 2010 jsem ho v lázních dala Inez přečíst, a zeptala se jí, jestli souhlasí s tím, aby vyšel.

Nesouhlasila. Bála se reakce paní ředitelky.

„Irenko, jinam bych nešla. Jsem tady už zvyklá. Stěhovat se nechci. V pokoji mám stůl, kde mohu pracovat. A můj zdravotní stav se s přibývajícími roky nelepší, což je normální, pochopitelně... Nedělej to. Nevydržela bych s ní.“

Ten fejeton, nazvaný, Barbora, Baruška, Barča..., který v Magazínu ONA DNES nevyšel, si prosím, pro pochopení celé situace, přečtěte tady:

http://www.kdyz.cz/skandal

Inez jsem chápala. Ano, chápala jsem její strach, ale čím víc jsem ho chápala, tím větší byl ve mně bezmocný vztek, protože Inez je nevšední květ, který se tato paní ředitelka pokouší už několik let zadupat do země, což se jí bohudíky nedaří, a tak Inez stále maluje a stále vystavuje. Naposledy tady:

http://www.janackovyhukvaldy.cz/festival/fotogalerie/galerie-76/obrazek-1976/

http://www.janackovyhukvaldy.cz/media/text-106/

Chce ještě hodně dokázat, a k tomu potřebuje nejenom klid, ale i každodenní radost. A k radosti někdy stačí, neprobouzet se se strachem.

I proto jsem chtěla, aby ten fejeton vyšel. Byla jsem přesvědčená, že by netrvalo dlouho a v Domově pro seniory by nebyl nikdo, kdo by se paní ředitelky bál.

Ptáte se proč?

Protože by tam nebyla.

Když jsme si s Inez koncem srpna telefonovaly, řekla mi, Irenko, pochlapila jsem se. Už nechci být hadr na koštěti. Už ne. Nechci.

Měla jsem obrovskou radost.

Moje přítelkyně, akademická malířka Inez Tuschnerová (*1932), nositelka Ceny města Brna za rok 2003, se konečně přestala bát ředitelky brněnského Domova pro seniory. Ředitelky, která jí 11. května 2010, před klienty a zaměstnanci Domova, před panem starostou, před přáteli i před návštěvníky "z venku", složila tuto "poklonu":

„Tož my jsme s Inez vlastně stejné, ona když mě naštve, a to tedy, že umí, tak já někdy nevím, co jí odpovědět, a musím jít do své kanceláře to vydýchat, a říkám si, jak já jí to vrátím? Tož tedy přemýšlím, jestli ju mám ohnout přes koleno nebo jestli mám na ňu plivnout...“

Stejná paní ředitelka se podepsala na webu Domova pro seniory pod toto vyznání:

Vlídné prostředí s péčí založené na úctě, respektování důstojnosti a individuálních potřeb klientů vytváří podmínky pro spokojené prožití podzimu života. Ztotožňujeme se s moudrostí A. Saint - Exuperyho: "Cestou pohostinnosti, zdvořilosti a přátelství se v člověku setkáváme s člověkem."

Tož tedy jdeme s Inez do boje o rok déle. Ale to nevadí. Silné ženské jako jsme my dvě, se jen tak nevzdávají. Možná nám někdy trochu déle trvá, než se pochlapíme, ale nakonec se pochlapíme.

P. S. Když jsem za Inez přijela 19. 2. 2010 do Domova pro seniory poprvé, přivítala mě paní ředitelka s obrovskou pompou. A v krásných šatech.

"Ty šaty vám závidím, moc se mi líbí," pochválila jsem ji a ona se vítězně usmála.

"Však jsem si prohlédla všechny fotky na vašich webovkách a zjistila jsem, jaký vkus máte a přesně takové šaty jsem si sehnala!"

Když jsem tam přijela za pár měsíců, 11. 5. 2010, nikdo ze zaměstnanců si mě nevšímal, i když jsem si minule se všemi povídala. Pak byla beseda, při které došlo "k poplivání".

A když jsem později vystupovala z auta u nádraží, kam mě paní ředitelka odvezla (její manžel řídil), a já se s ní chtěla rozloučit, nezvedla hlavu od mobilu. Psala sms. Podivné "rozloučení", když mi ještě 20. 4. 2010 poslala e-mail, který začínal:

Iruško, holčičko moje, teď jsem Tě trochu zanedbávala...

Když to teď tak celé po sobě čtu, napadá mě, jestli je takové chování, nota bene u ředitelky Domova pro seniory, běžné. Pokud ano, tak doufám, že jenom v Brně...

Autor: Irena Fuchsová | pondělí 8.8.2011 23:56 | karma článku: 23.69 | přečteno: 3276x

Další články blogera

Irena Fuchsová

Repeťák

Žena pracuje bez zbytečných kudrlinek, protože ví, čím dřív udělá to, co udělat chce, tím dřív se dopracuje k vytoužené chvíli, kterou bude mít jenom pro sebe, a kterou si po letech praxe dokáže bravurně uchránit a do mrtě užít.

28.11.2022 v 23:04 | Karma článku: 21.47 | Přečteno: 567 | Diskuse

Irena Fuchsová

Nech to na mně!

Řekněte mi, kdy vám naposledy někdo řekl, nech to na mně? Vzpomenete si? Já ne. A přitom je to tak normální! Obyčejné! Starostí zbavující! Osvobozující! Nech to na mně!

16.11.2022 v 13:23 | Karma článku: 19.94 | Přečteno: 497 | Diskuse

Irena Fuchsová

Mě se nikdo neptal

Také vás překvapí, když si v novinách přečtete výsledky statistického průzkumu, a zjistíte, že většina dotazovaných má úplně jiný názor než vy a vaše okolí?

13.11.2022 v 23:15 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 1051 | Diskuse

Irena Fuchsová

Prolhaná Michaela

Lhala mi několik dnů za sebou a dokonce se mi hned po první lži představila a poslala mi i svůj e-mail. Říkala jsem si, co ta holka, proboha, čeká?! Že se s ní budu bavit, když od našeho prvního kontaktu neustále lže?!

23.10.2022 v 22:00 | Karma článku: 40.85 | Přečteno: 8538 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Prvouka vědomého člověka, založená na křesťanských kořenech (1)

Jedni jdou, druzí jsou a přesto jedno mají společné, věří sobě jako jemu. Nebude člověka, který neuvěří, nakonec a po všem, čím si projde.

2.12.2022 v 7:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Jiří Herblich

Co probudí lid ze zimního spánku, který je spánkem jejich ducha?

Toto pojednání bude o člověku, který se oddal spánku, který bude spánkem těch co budí lid ze sna....

1.12.2022 v 15:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 | Diskuse

Ladislav Jakl

Sváteční sezóna?

Schodek letošního rozpočtového roku vylezl už nad 337 miliard korun a ani k tomu nebylo zapotřebí karanténních ztřeštěností jako loni a předloni. Stačí k tomu vládní politika rozpočtové nezodpovědnosti.

1.12.2022 v 15:12 | Karma článku: 34.46 | Přečteno: 742 | Diskuse

Jan Řeháček

Heiligenstadtská závěť (Beethoven)

Jedním ze znaků silných osobností je, že osobní krize, které jsou součástí života každého z nás je nezlomí, ale posílí. Pro umělce to platí dvojnásob a Ludwig van Beethoven v tomto ohledu nebyl výjimkou. Jeho dílo je toho důkazem.

1.12.2022 v 9:09 | Karma článku: 14.69 | Přečteno: 190 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Musíme všichni lyžovat? Příspěvek na lyžařské kurzy 7000?

To nebylo ani za socialismu. Ministr zdravotnictví údajně pravicové TOP 09 to chce změnit. Všechny děti musí zdarma týden lyžovat. Pochopitelně i ty, které nikdy na lyžích nestály a týden lyžovaní bude jejich prvním a posledním.

1.12.2022 v 8:12 | Karma článku: 43.82 | Přečteno: 5651 | Diskuse
VIP
Počet článků 708 Celková karma 27.15 Průměrná čtenost 2374

Stařenka (1950), kterou stále baví vše nové, matka (Filip a Rita), manželka (pan Fuchs), spisovatelka (33 vydaných knih: http://www.kdyz.cz/vydane-knihy), nakladatelství Beskydy (www.beskydyknihy.cz), členka Obce spisovatelů a Herecké asociace, moderátorka (ČRo Pardubice - nedělní pořad, Když vypráví nápověda), nadšená fotografka (Kamil Panasonic Fuchs - je s Kamilem Fuchsem na facebooku), publicistka, dětská obrna od roku 1954 (www.polio.cz), nápověda (Činoherní klub) a kolínská ex-zastupitelka (2010 - 2022) za Změnu pro Kolín (http://www.zmenaprokolin.cz/). V anketě Bloger roku 2019 získala Cenu redakce. Fotografie je od Kamila Fuchse.

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Vsadil na neobvyklý nápad, už má 35 zaměstnanců a rostou i do světa

Lukáš Legát začal podnikat před devíti lety. Z původně garážové firmy je dnes společnost s pětatřiceti zaměstnanci,...

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...

Žena je pro mnohé příliš sexy, bývalí učitelé její odhalování nechápou

Říká si Ona Artist a na internetu pravidelně zveřejňuje sexy snímky. Pro mnohé už je to přehnané a především její...