Irena Fuchsová

Stále nedobytný alobal

15. 07. 2017 18:25:54
Příběh o nedobytném alobalu jsem napsala v roce 2007. Dneska jsem se snažila odmotat z nové role alobalu potřebný kus na potraviny. Ale na jednom místě nešel alobal odvíjet po celé šířce roličky a podařilo se to až po půl hodině.

Nedobytný alobal (2007)

Určitě jste se s tím setkali také. Koupíte alobal, a když do něho něco rychle potřebujete zabalit, sundáte obal a zjistíte, že konec alobalu je zajištěn bílou samolepkou. Někdy je krátká a dá se sundat snadno, někdy je ale nalepená kolem celé role, a když ji horko těžko sundáváte, podaří se vám alobal proděravět a znehodnotíte někdy i půl metru.

Mockrát jsem si říkala, sakra, já jim napíšu! Proč to na tu roli vůbec lepí?! Občas si totiž koupím alobal, který není ničím zalepený a jeho konec je zastřižený do vroubků!
Ale znáte to, nadáváme, ale stejně nikam nenapíšeme...
... A pak jsem si jednou koupila alobal v mé zálabské samoobsluze.

Doma jsem si nachystala potraviny, které jsem do něho potřebovala zabalit a schovat do mrazáku, sundala jsem obal z alobalu a... ajajajajajaj! Tentokrát tam nebyla samolepka! Tentokrát někdo na konec alobalu fláknul kus lepidla, které se prosáklo dovnitř!

Odmotala jsem půl metru, metr, dva metry, a alobal se pořád odvíjel s velikou dírou uprostřed. Když jsem takhle začínala trhat čtvrtý metr, praštila jsem se zbytkem alobalu o zem, našla si na obalu webové stránky a napsala jsem mail.

„Koupila jsem si dneska alobal. Na obalu je vaše firma uvedená jako distributor.

Balení alobalu, podle mě, většinou navrhují mimoni, kteří v životě alobal nerozbalovali, protože jinak by nemohli konec alobalu, namotaného na roli, přelepit samolepkou, která nejde strhnout, a pokud ji strhnete, proděravíte někdy i metr alobalu.

Ale ne všichni pracovníci kolem alobalu jsou mimoni. Ti, co mají větší IQ, prostě natočí na roli 10 metrů alobalu, frknou ho do obalu a tečka! NEZALEPUJÍ KONEC ALOBALU NIČÍM!!! A taková firma u nás EXISTUJE, představte si to!

Mockrát jsem se rozčilovala, ale dneska už toho bylo příliš! Nějaký potměšilý alobalista prskl na konec alobalu sajrajt, což má být asi lepidlo (proboha, proč, maminko?!) a já, zákaznice, která si ten váš pitomě zadělaný alobal koupila, se prostě k tomu, abych ho NORMÁLNĚ začala odmotávat z role, NEDOSTANU! To debilní lepidlo je skrz naskrz až k papírové roli, na kterou je alobal namotaný a tak furt odmotávám alobal s velkou dírou! Furt!

Víte, pánové, jsem klidná, poetická žena. Spisovatelka. Pracuju celý život v divadle. Umění je mi blízké. Jsem povznesená nad všednosti života a byla jsem až do dnešního dopoledne přesvědčená, že mě v mém věku už nic nemůže nějak extra vytočit, ale jak vidíte, dneska mě vytočila poslední alobalová kapka – vlastně kapka ne! Kdepak kapka! Flákanec lepidla mě vytočil!

Zdraví vás Irena Fuchsová.“

Odpověď přišla vzápětí.
„Zdravím vás, paní Fuchsová, vy jste se na nás ale pěkně rozzlobila! Omlouvám se za způsobené problémy, jsme pouze distributoři, jak je na obalu uvedeno, váš alobal rádi vyměníme, o problému jsem s výrobcem právě teď mluvil, a další dodávka od dodavatele bude již v pořádku. Ještě jednou se omlouvám, s pozdravem Radek Pospíšil.“

Ten pán mi za pár dnů nechal v zálabské samoobsluze osm rolí NEZALEPENÉHO alobalu. Byla jsem spokojená, na rozdíl od mé dcery.
Když jsem do její kuchyně přinesla čtyři role alobalu a převyprávěla jí svůj alobalový příběh, pohrdavě se nad alobalovou nadílkou ušklíbla.
„Alobal, jo? Tos nemohla reklamovat něco jinýho?“

P. S.

Na ten můj dnešní, nedobytný alobal, nikdo neflákl kus lepidla. Byl na konci zastřižený do vroubků, které jsem si kdysi pochvalovala, a které jsou také občas na nic, protože to, co dneska, se mi s nimi nestalo poprvé! Vroubky jsou totiž tak přisáté na roli alobalu, že začátek alobalu prostě nejde jednoduše nadzvednout a odmotat kus, který potřebujete.

Tenhle nervy beroucí výrobek, má na obalu tyto informace:

05. 04. 2017 41 - pravděpodobně číslo, kdy "slezl" z linky, aby mi v červenci 2017 zničil půl hodinu mé dovolené!

Distributor SAPLER a.s., Sportovní 1829/7

735 06 Karviná - Nové Město Více informací o výrobku: info@ceska-cena.cz

Vyrobeno pro: ČEPOS- Česká potravinářská obchodní a.s.

Žukovského 888, 161 00 Praha 6

Česká republika, www.ceska-cena.cz

Informací dost, ale řekne mi někdo, KDO tenhle alobal vyrábí, sakra?!

Zvyšte článku karmu!
Autor: Irena Fuchsová | | karma: 26.76 | přečteno: 1149 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 27 příspěvků.
Poslední z 17. 7. 2017, 7:29

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz