Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Černé úterý

13. 02. 2018 19:29:29
Včera jsem si koupila MF DNES s Magazínem ONA DNES a těšila se hlavně na magazín. Proč je ale každé pondělí v práci tak hektické, sakra? Šéf říká, že proto, že se v pátek flákáme a nic neuděláme!

Tsss... v každém případě jsem na magazín čas a klid neměla! A dneska to nebylo o nic lepší!

Černé úterý!

Na stole jsem měla štos žádostí, objednávek a nabídek k vyřízení a dlouhý seznam zákazníků, kterým jsem měla dopoledne zavolat.

Klid, Jolano, klid, nařídila jsem si. Nezapomeň, že je úterý! Sice černé, ale úterý! Večer máš v televizi svoji lásku! Tři sta padesátý šestý díl seriálu! Dneska se konečně vyřeší, s kým to Marika má a jestli Robin chytil kapavku od Jarmily!

Pro jistotu jsem se natáhla po televizním programu, abych se ujistila, že platí začátek ve 20.20., a málem jsem omdlela! To snad ne?!

V programu bylo ve 20.20. něco jiného! Tak oni se nás zase podfukem snaží donutit, abychom konzumovali, co nechceme?! Zase využívají naší závislosti na seriálu, aby s námi beztrestně manipulovali?!

Ale tentokrát vám to neprojde!

Zavolala jsem přímo generálnímu řediteli, a když se ozval kultivovaný hlas jeho generální sekretářky, smetla jsem ji z povrchu zemského.

„Nepředstavujte se mi, ano? Já vím, KAM volám. Vím, kdo jste! Okamžitě mi řekněte, KDO má na starosti změnu televizního programu! Chci znát jeho jméno a chci na něho kontakt. Je to chlap, co?“

Chvíli bylo ticho a pak kultivovaný hlas poněkud stroze odpověděl.

„Rudolf Smetana.“

Rozesmála jsem se.

„Neříkala jsem to? Žena by totiž něco takového NIKDY neudělala! Žena by nám, ženám, včas vysvětlila, proč dneska není náš seriál! A my, ženy, bychom to pochopily a...“

„Ale dnešní seriál...“ Kultivovaný hlas si dovolil skočit mi do řeči. Tak tohle na mě, holka, nezkoušej!

„Vaše názory mě nezajímají! Okamžitě mi dejte kontakt na Rudolfa Smetanu! Chudák Bedřich Smetana! Ten se musí nad takovým jmenovcem obracet v hrobě!“

Kultivovaný hlas mi stroze nadiktoval telefon svého šéfa a bez rozloučení zavěsil.

Tak ty ses urazila? Jen počkej! S tebou si to vyřídím hned po Smetanovi!

Jenomže Smetana mi to nebral! Na práci jsem neměla ani pomyšlení, tak jsem aspoň ten štos, co jsem měla dneska vyřídit, rozprostřela po stole, šla si udělat další kafe a pak jsem si skočila do kuřárny v přízemí.

Když jsem se vrátila, volala jsem Smetanovi snad dvacetkrát! Nic. Došla jsem si na oběd, a potom jsem mu volala znovu a znovu. Až v půl druhé jsem byla konečně úspěšná! Zvedl to, představil se a to bylo všechno, co měl šanci říct! Sice se několikrát pokusil skočit mi do řeči, ale to mě jenom rozlítilo!

„Mlčte, pane! Vás by měli za trest nechat zametat celý Václavák! Nás jsou miliony! Miliony žen, které dneska máte na svědomí! A něco vám řeknu, vy...“

A najednou stál nade mnou můj šéf.

„Okamžitě ukončete hovor ze služebního mobilu, paní Šolcová, ať se vám mohou naši zákazníci dovolat.“

Udělala jsem to a mobil okamžitě zazvonil. Na displeji jsem viděla jméno zákazníka, kterému jsem měla volat už ráno. Šéf ukázal na mobil.

„Až si vyřídíte svoji dnešní práci, přijďte ke mně.“

Začala jsem pracovat. A bylo mi do breku.

Jdu na kobereček k šéfovi. To není dobrý. Pár vroubků už u něho mám. No... kdyby to byly vroubky, dostala bych se z toho. Ale to jsou přímo záseky sekyrou! A večer nemám seriál.

Černé úterý.

V časopise, který ležel rozevřený přede mnou, jsem uviděla ten zpropadený televizní program. Radši jsem ho zavřela. A hele! Magazín ONA DNES. Ani jsem si ho včera neměla čas přečíst.

Včera?

V tu chvíli mi došlo, že jsem ráno koukala na včerejší televizní program...

Autor: Irena Fuchsová | úterý 13.2.2018 19:29 | karma článku: 20.42 | přečteno: 818x


Další články blogera

Irena Fuchsová

Rovnoprávnost v masturbaci

Ženy chtějí být rovnoprávné, ale chtějí kratší pracovní úvazky. Chtějí mít rodinu, ale vadí jim domácí práce. Chtějí, aby hymna zohledňovala i ženy, ale například o masturbaci, která je vlastní mužům i ženám, nemluví ony ani muži.

16.7.2018 v 19:04 | Karma článku: 26.72 | Přečteno: 1473 | Diskuse

Irena Fuchsová

Rozdíl mezi lázeňským belháním

Vypadají jako pavouci. Belhají se o berlích, nemotorně a pomalu, a není divu. Jsou pár dnů po operacích kyčlí nebo kolen a z nemocnice je do lázní přivezla sanitka. Jsou nemilosrdně "hozeni" do kolotoče procedur a povinností...

15.7.2018 v 11:34 | Karma článku: 18.92 | Přečteno: 637 | Diskuse

Irena Fuchsová

Několik praktických zkušeností a rad při likvidaci korupce

Volná citace: Problematika korupce a její likvidace je složitá a má svá přísná pravidla. Budu se zabývat pouze tím, co se někdy dělá nesprávně, a budu používat pouze název korupce.

11.7.2018 v 21:55 | Karma článku: 9.15 | Přečteno: 389 | Diskuse

Irena Fuchsová

Dva v jednom

Jarda a Tonda, čerství důchodci, byli nerozluční kamarádi celý život. Chodili spolu do školy, oba se vyučili zedníky, a byli spolu dokonce i na vojně. Po vojně se oženili, i když se jim do ženění nechtělo.

9.7.2018 v 16:40 | Karma článku: 16.45 | Přečteno: 612 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Helena Sasová

Příspěvek na péči pro děti s celiakií

Je člověk, který má celiakii, zdravotně postižený? Ano. Definice zdravotního postižení ale není jednotná a pro různé účely se liší.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Manželské toccaty a fugy: Miláčku, nevíš kde mám...?

Stejná jistota, že Země rotuje okolo Slunce si nezadá s tou, že tuto větu slyšel každý muž a každá žena, který žije aspoň jeden den v páru. Její význam je však mnohovrstevný.

20.7.2018 v 17:53 | Karma článku: 11.17 | Přečteno: 157 | Diskuse

Karel Trčálek

Novodobí otrokáři z „Žít Brno“ chtějí zaplavit Brno imigranty. Slušní lidé, nedejte se!

Hnutí „Žít Brno“ volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jiné uskupení „Slušní lidé“, které bylo Ministerstvem vnitra ČR označeno za extremistické

20.7.2018 v 17:10 | Karma článku: 11.28 | Přečteno: 308 | Diskuse

Michal Orság

Jedničky dávám jen výjimečně

Na můj vkus až moc často potkávám učitele, kteří mi říkají, že jedničky dávají jen výjimečně a za odměnu.

20.7.2018 v 15:52 | Karma článku: 8.18 | Přečteno: 321 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - O svobodě a zlodějině

Ilustrovaný podčárník aneb zamyšlení nad některými jevy v životě pozemšťanů a vztahy, které se jich nějakým způsobem týkají.

20.7.2018 v 13:30 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 239 | Diskuse
VIP
Počet článků 533 Celková karma 21.87 Průměrná čtenost 2448

Osmašedesátiletá stařenka, kterou stále baví vše nové, matka (Filip a Rita), manželka (pan Fuchs), spisovatelka (33 vydaných knih, z nichž jednatřicátá je pro děti i dospělé a ve třiatřicaté, která se jmenuje SLOVENSKO- ČESKÉ HOVORY, odpovídá společně s Josefem Banášem na zvídavé otázky svého nakladatele Bronislava Ondraszka: http://www.kdyz.cz/vydane-knihy), nakladatelství Beskydy (www.beskydyknihy.cz), členka Obce spisovatelů a Herecké asociace, moderátorka (ČRo Pardubice - nedělní pořad, Když vypráví nápověda), nadšená fotografka (Kamil Panasonic Fuchs - je s Kamilem Fuchsem na facebooku), publicistka (PŘEKVAPENÍ + PŘÍBĚHY KE KAFÍČKU, VLASTA, ONA DNES, RODINNÉ LISTY), dětská obrna od roku 1954 (www.polio.cz), nápověda (Činoherní klub) a kolínská zastupitelka (druhé volební období) za Změnu pro Kolín (http://www.zmenaprokolin.cz/).   Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz