Dáma, co má vysokou školu života

14. 05. 2018 22:51:47
Byla přijata správci fcb skupiny jako Trojský kůň do Tróji. Negativním lidem, kteří dělají z diskuzí bahno, se určitě nějak anglicky říká. Já bych ji klidně nazvala kazišukem. Všichni víme, že tím může být kdokoli a cokoli.

7. května 2018 se objevila v jedné facebookové skupiny žena, které budu říkat, Dáma, co má vysokou školu života, protože tohle si napsala do svého profilu.

7 května se ve 14:09 objevil na facebooku této skupiny, její radostný výkřik:

Jsem na fejzbuku!

Komentář byl jeden.

"M. R. To jste na facebooku 8 hodin a už jste stihla ventilovat svou nesnášenlivost vůči spoluobčanům? Dobrý - tomu říkám výkon hodný hrdinky. Jen bych chtěl upozornit, že facebook má lidi spojovat. Třeba to jednou pochopíte. Přeji Vám, aby to bylo dříve, než později.

Vyrozuměla jsem z toho, že už jeden svůj vstup měla, ale nenašla jsem ho. Na ty další jsem narazila, aniž bych je hledala.

7 květen v 16:25

Dáma, co má vysokou školu života

Za co se demonstruje před radnicí?

Komentáře:

K. V.

Že by fronta do sekáče?

Dáma, co má vysokou školu života

Něco skandovali, ale bála jsem se jít blíž. Vypadali trochu jak smažky.

B. Š.

Asi piráti?

Dáma, co má vysokou školu života

No fuj, ty tak v Kolíně potřebujeme!

P. K.

Podle mě potřebujeme hlavně lidi s vysokou školou života!

7 květen v 21:03

Dáma, co má vysokou školu života

Ty jo, byli jste teď někdo v Tescu? Tam je boží dopuštění, fronty na 40 minut, lidi se v nich skoro rvou! Jako kdyby jeden den bez obchodů byl konec světa!!! (já tam byla pro jídlo u Číňanů)

Komentáře:

B. K.

Díky za info.

Z. R.

To se dalo čekat, zitra se tu urcite nekdo bude ptat, kde je otevreno. Nechapu co tam kdo porad nakupuje.

Dáma, co má vysokou školu životu

Den bez nákupů nevydrží! Idioti sobečtí!

T. R.

Já tam odtamtud teď přijel a katastrofa! Vše potřebné je vyprodané a tak jsem musel do Kauflandu a pohoda, málo lidí a vše jsem pokoupil!

8 květen v 14:43

Dáma, co má vysokou školu životu

Tak jsem dneska šla před polednem pro kamarádku na vlak. Překvapilo mě, že je otevřené Futurum, chtěla jsem si to přes něj zkrátit a nestačila jsem zírat, co se tam dělo! Půlka obchodu zavřená, ale stejně mraky lidí. To nemáte nic lepšího na práci, než nákupy? Nemůžete nechat prodavačkám volno ani ve svátek?!

Komentáře

D. H.

Mně jen vadí, jak se tu vždycky někdo pohoršuje nad tím, že lidi chodí i na svátky nakupovat a prodavačky kvůli tomu nemůžou doma péct koláč. Přitom je spousta z nich ráda, že ten den pracuje za větší výplatu!

D. H.

Nechápu, že paní doprovázela kamarádku na vlak, je přeci svátek, tak proč nenechají chudáky nádražáky taky odpočinout?

P. B.

My autobusáci taky dnes jezdíme!

Dáma, co má vysokou školu života

Dřív všechny obchody zavíraly ve všední den v 5, v sobotu ve 12 a v neděli a o svátku bylo zavřeno a hlady nikdo neumřel!

L. U.

Tak si založte takový obchod, přeji hodně štěstí v podnikání. Pokud mluvíte o době před rokem 1989 tak máte pravdu. Lidé dělali v místě bydliště, byli v práci 8h denně, vše si zařídili cestou domů. Krámů bylo pět a půl, konkurence žádná, omezený výběr. Chceme to? Není právě projevem pokroku lepší stav obecně pro společnost? Nebo Vám řeknu něco jiného. Kamarádka, průvodčí ČD, mi před Vánoci říkala, že slouží na Štědrý večer, přespávala v Praze, ráno se vlakem vracela do Kolína. Bylo mi ji líto, šlo o přeci jen o Štědrý den. A víte co mi řekla? JE TO MOJE PRÁCE. Asi tak.

Dáma, co má vysokou školu života

Ano, nikdo se nikam nehonil, nikdo nezáviděl, kriminalita nebyla, bezdomovci nebyli, drogy nebyly, práce bylo dost. Ne všechno před rokem 89 bylo špatně!

14. 5.2018 dala T.K. na facebook fotografii duhy s tímto textem:

Tak to už dlouho nad Kolínem nebylo, dvojitá duha!

Dáma, co má vysokou školu života odpověděla okamžitě:

Ještěže se nám nad Kolínem neobjevují tyto duhy. (Přiložila fotografii z průvodu gayů a s vlající vlajkou.)

M. N.

Máte něco proti nim? Mně nevadí.

A. A.

Já proti nim nic nemám.

Dáma, co má vysokou školu životu

Některé fotky z těch pochodů jsou dost děsivý.

O. Š.

Vysoká škola života. Co jiného můžeme čekat?

P. V.

Počkej v létě, kočičko, naschvál ti s tím půjdu mávat pod okna!

19. 5. 2018 21:57

Dáma, co má vysokou školu života

Mám prosbu hlavně na pány. I když Borky vypadají jako les, je to městský park. Dneska jsme tam s vnučkou stavěli domečky pro zvířátka a Eliška hledala vhodný materiál a za jedním stromem viděla něco, co v šesti letech vidět nepotřebovala! V Komenčáku nebo na Kmocháči byste ho taky nevyndali a nečůrali za stromem!!

Komentáře:

D. H.

Paní, vás ty problémy pronásledují, jak vidím...

M. H.

Když musíš tak musíš. I v Komenčáku nebo na Kmocháči.

J. P.

V šesti letech viděla, jak pán čurá? Noo.... Tak aspon tím pádem je o něco chytřejší. A ví, ze pánové curaji, tím, čím curaji... když vy jste ji to asi ještě neřekla, že "pánové" taky čůrají...

Dáma, co má vysokou školu života

Že viděla, jak pán čůrá bych ještě překousla, ale že to bylo zepředu, se mi nelíbí.

Š. J.

Prdel a čelo je jedno tělo, to mi říkala už moje babička před 40 lety. A moje třídní zase, že co je přirozené není sprosté.

P.S.

Když jsem teď ty texty dala dohromady a přečetla si je vcelku, řeknu vám, tuhle dámu bych potkat nechtěla a to jsem vybrala minimum toho, co v diskusi "jelo".

Na druhou stranu mě potěšilo, že se lidé kazišukům umí bránit.

Autor: Irena Fuchsová | pondělí 14.5.2018 22:51 | karma článku: 21.95 | přečteno: 1761x


Další články blogera

Irena Fuchsová

Jak se stát úchylem ve vlaku

Dojíždím od roku 1994 a tak moc dobře vím, o čem teď budu psát. A vy, co dlouho dojíždíte také, mi dáte určitě za pravdu v tom, že k tomu, abyste se v dnešní době stali ve vlaku úchylem, stačí strašně málo...

21.10.2018 v 23:28 | Karma článku: 32.53 | Přečteno: 1578 | Diskuse

Irena Fuchsová

Když to zabalí kamarád

Kamarád, stejně starý s vámi, se kterým se znáte padesát let. Kamarád, který jako by s vámi stavěl padesát let dům. Kamarád, který věděl o každé cihle, o sebemenší škvíře, kterou bude potřeba opravit. Takový kamarád to zabalí...

14.10.2018 v 20:51 | Karma článku: 33.96 | Přečteno: 3538 | Diskuse

Irena Fuchsová

Paměť národa

"Společnost Post Bellum dokumentuje příběhy, na které se zapomnělo, nebo mělo zapomenout. Vypráví je dál, zapojuje žáky i studenty, oceňuje hrdiny." Tuto charakteristiku jsem našla na internetu a řekla jsem si, kéž by to tak bylo!

30.9.2018 v 21:52 | Karma článku: 26.84 | Přečteno: 1048 | Diskuse

Irena Fuchsová

Kandidát za lidský póvl

Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Je to pravda. Když dva jsou totéž, tedy dva bývalí členové strany, také nejsou totéž. Jeden z nich je lidský póvl, a druhý je předseda hnutí, za které v Kolíně kandiduje Martin Herman.

19.9.2018 v 15:29 | Karma článku: 33.37 | Přečteno: 1746 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Vodvářka

Slušnost versus sprostota

Ředitel teplického gymnázia pan Zdeněk Bergman bude nejspíše čelit snahám o jeho odvolání. Důvodem je to, že lpěl na zásadě slušnosti.

23.10.2018 v 20:45 | Karma článku: 26.87 | Přečteno: 699 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Češi z boje neutíkají. Anebo to dnes už neplatí?

Traduje se: Toho bohdá nebude, aby král český z boje utíkal. Slova Jana Lucemburského, než 26. srpna 1346 padl v bitvě u Kresčaku na severozápadě Francie. V bitvě předem prohrané. Přesto zůstal ve válečné vřavě do krutého konce.

23.10.2018 v 18:50 | Karma článku: 18.86 | Přečteno: 440 | Diskuse

Karel Trčálek

Tahle země není pro medvědy, ani mladý, ani starý, milý valašský medvěde!

Medvěd se prochází uprostřed vesnice. Napadne vaše dítě a možná ho zabije, ba i sežere! Vám se to bude líbit? Má větší cenu medvěd, kterých se na zeměkouli pohybuje tisíce, než vaše dítě? Odpovězte si sami, zachránci světa!

23.10.2018 v 17:43 | Karma článku: 12.95 | Přečteno: 564 | Diskuse

Tomáš Gayer

Drobná zamyšlení kolem 28. října (1.)

Blížící se sté výročí vzniku Československa docela přirozeně vede k úvahám nejen o minulosti, ale především o přítomnosti a budoucnosti....

23.10.2018 v 16:38 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 232 | Diskuse

Petr Binder

Když chtějí vařit děti

Máte kuchyni? A děti? Chtějí vám pomáhat? U nás je to šílenství. Někdy nás dokonce terorizují od samého rána. Nebyl jsem jinačí.

23.10.2018 v 13:13 | Karma článku: 11.07 | Přečteno: 351 | Diskuse
VIP
Počet článků 545 Celková karma 26.93 Průměrná čtenost 2431

Osmašedesátiletá stařenka, kterou stále baví vše nové, matka (Filip a Rita), manželka (pan Fuchs), spisovatelka (33 vydaných knih, z nichž jednatřicátá je pro děti i dospělé a ve třiatřicaté, která se jmenuje SLOVENSKO- ČESKÉ HOVORY, odpovídá společně s Josefem Banášem na zvídavé otázky svého nakladatele Bronislava Ondraszka: http://www.kdyz.cz/vydane-knihy), nakladatelství Beskydy (www.beskydyknihy.cz), členka Obce spisovatelů a Herecké asociace, moderátorka (ČRo Pardubice - nedělní pořad, Když vypráví nápověda), nadšená fotografka (Kamil Panasonic Fuchs - je s Kamilem Fuchsem na facebooku), publicistka (PŘEKVAPENÍ + PŘÍBĚHY KE KAFÍČKU, VLASTA, ONA DNES, RODINNÉ LISTY), dětská obrna od roku 1954 (www.polio.cz), nápověda (Činoherní klub) a kolínská zastupitelka (druhé volební období) za Změnu pro Kolín (http://www.zmenaprokolin.cz/).   Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz