Úterý 10. prosince 2019, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 10. prosince 2019 Julie

Včerejší a dnešní korespodence s přítelem - emigrantem

17. 11. 2019 19:13:44
Jsme stejně staří a jsme přátelé na facebooku asi dva - tři roky. V hodně věcech se shodneme a v čem se neshodneme, to si od toho druhého necháme vysvětlit, a když ani pak nesouhlasíme, naše facebookové přátelství to nenaruší.

V pátek 16.11.2019 jsme si napsali na facebooku, když skončila demonstrace na Letné.

Přítel emigrant: Začínam si dělat starost o českou republiku... 3% obyvatelstva diktuje a 97 % obyvatelstva čumííííí!

I. F. Ale kdepak! Starost si dělat nemusíš. Dneska Letná diktovala správně! Konečně pořadatelům došlo, že nikdo nebude odstupovat, protože byl řádně zvolen. A tak přišli s nápadem, který se mi líbí. Až se všichni z Letné začnou zajímat o komunální politiku, a budou v komunálních volbách kandidovat a uspějí, hnutí ANO se rozplyne.

Přítel emigrant: Obávám se, že těmto pořadatelům nedojde nic... nejsou toho totiž schopni...

I. F. Pořadatelům možná nic nedojde, ale lidem dali cennou radu. Lidé po listopadu odmítají jít do politiky a toho využili ti, proti kterým se demonstruje. Řečeno velmi zjednodušeně, samozřejmě.

Tenhle problém se táhne už od Občanského fóra, kdy se tam vecpali ti, kteří se nerozhodovali srdcem, ale prázdnými kapsami, které chtěli mít co nejdříve plné. To je realita. Včera dostali lidé cennou radu a je jenom na nich, jestli budou po příštích volbách zase absolutně zbytečně, hvízdat na Letné, DEMISE, DEMISE.

Přítel emigrant: Já ale v České republice nevidím momentálně schopnější stranu či hnutí než ANO. Všichni ostatní jenom zavidí, že se nedostanou k lizu... a snaží se různými podpásovkami Babiše shodit... smutné... i kdyby v příštích volbách šlo 100 000 lidí volit, nemají koho... možná, že se mezi tím dobře vyvine Klaus ml...

I.F. Podpásovka? Na podzim v roce 2018 kandidoval v Kolíně za ANO jistý pan Herman, který má trvalé bydliště mimo Kolín. Kandidoval na starostu, takže trvalým bydlištěm mimo Kolín nesplnil podmínku, danou zákonem, ale to mu nebránilo kandidovat. ANO získalo tři mandáty, takže je ve 27 členném zastupitelstvu v opozici.

Před volbami mě na sociálních sítích tento 50letý pan Herman nazval lidským póvlem a troufám si tvrdit, že to ANO ve volbách nepomohlo. Naopak. A těsně před volbami dostali kolínští občané do schránek anonymní leták proti favoritovi voleb, Změně pro Kolín (kde jsem i já) a proti stávajícímu starostovi Vítovi Rakušanovi. Nepomohlo ani tohle. Změna pro Kolín volby už podruhé vyhrála se 64%.

Vítek podal trestné oznámení a policie zjistila, že leták nechat pod cizím jménem vyrobit a distribuovat, právě zmíněný pan Herman. Účet, ze kterého vše platil, si založil svým jménem, a hned po této akci účet zrušil. Když byl konfrontován, přiznal se a na svou omluvu řekl, že to byla klukovina. Tak toto chování zase já považuju za podpásovky, příteli.

Neodpověděl, ale dnes, 17. listopadu 2019, jsme v debatě pokračovali:

Přítel emigrant:

Takže takhle pracuje celá ANO? Tak mě tak napadá jedna otázka! Kdo byl podle Tebe nejlepší politik po roce 1989? Havla nemyslím. Mohla bys třeba tři politiky jmenovat?

I. F.

Samozřejmě, že takhle nepracuje celá ANO. Také proti ANO nejsou všichni. Někdo ANO musel volit. Vyjmenuju ti dva politiky. Tedy, političky! Jiřinu Šiklovou a Petrušku Šustrovou. To jsou dámy, které to mají v hlavě tak srovnané, že by do politiky nikdy nešly!

Přítel emigrant:

Teď si ovšem trochu protiřečíš, takže nevím, jestli jsou političky či ne? Nezlob se, že Tě tak vyslýchám! No... prostě mě jen zajímá Tvůj názor! Já pozoruju všechno z venku... a zdá se mi prostě, že Česko začalo konečně tak nějak prosperovat... ledacos se daří...

I.F.

Já vím, že si protiřečím! Ale o tom to je! Ženy, které by byly vynikajícími političkami, do politiky nejdou, protože vědí, že by je muži, kteří mají v povaze se předvádět, tokat, kykyrýkovat, zdržovali v tom, co by ony chtěly dokázat. Andrej Babiš má v sobě něco z těchto žen a nemá to, co má většina mužů, předvádění se. Proto má kolem sebe v posledních letech několik velmi schopných žen, které ode mě mají

Přítel emigrant:

Hezky jsi to napsala... pěkná analýzka!

I. F.

Díky! Ale když kolem sebe sedmdesát let koukáš, tak by ti analýzy mohly docela jít.

Přítel emigrant:

Autor: Irena Fuchsová | neděle 17.11.2019 19:13 | karma článku: 16.97 | přečteno: 667x

Další články blogera

Irena Fuchsová

Kdo jsou voliči ANO

Přišla jsem na to úplně náhodou díky listopadovým debatám s lidmi, které znám a oni znají mě. Nemají, stejně jako já, oslavy 17. listopadu rádi a tak jsme si povídali o tom, proč je i po třiceti letech pořád nemáme rádi...

1.12.2019 v 22:35 | Karma článku: 32.11 | Přečteno: 1508 | Diskuse

Irena Fuchsová

František

V listopadu ke mně přicházejí vzpomínky. Určitě je to Památkou zesnulých na jeho začátku i blížícími se Vánoci na jeho konci. Tentokrát ke mně v listopadu přišel František.

25.11.2019 v 21:16 | Karma článku: 22.23 | Přečteno: 651 | Diskuse

Irena Fuchsová

Pánové, patříte také mezi ZKNDN?

Tato zkratka znamená Záměrní Kaziči Naší Dobré Nálady. Nemyslím si, že by ženy patřily mezi ZKNDN, proto oslovuji pouze pány. Záměrní Kaziči NDN se projeví například tehdy, když máme odejít nebo odjet někam, kam se těšíme.

7.11.2019 v 23:04 | Karma článku: 23.50 | Přečteno: 922 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč nemám ráda Vánoce

Vánoce by měly být časem lásky a pokoje. Proč ale každý rok lidi posedne „vánoční šílenství“? Proč jsou na sebe lidé zlí a hádají se? Než se hádat s rodinou, jsem radši na Vánoce sama. Čekají mě třetí Vánoce o samotě. Zvládnu to?

9.12.2019 v 22:03 | Karma článku: 13.31 | Přečteno: 235 | Diskuse

Jenda Šilhavý

Chateau Estebe aneb jak STB verbovala i pomocí alkoholu

Kvalitní alkohol nebyl za socialismu k dostání. I proto do verbovacího arzenálu STB patřila výběrová vína a kořalky, jimiž se důstojníci STB snažili zapůsobit na adepty spolupráce. Po dobrém nebo po zlém.

9.12.2019 v 17:17 | Karma článku: 10.31 | Přečteno: 227 | Diskuse

Metoděj Skřeček

A co takto Mikuláš, Mikuláše už jsi někdy zvučil?

I když má člověk mnohé zkušenosti, vždycky přijde něco, co ještě nikdy v životě nedělal. Letošní podzim byl pro mě skutečnou školou.

9.12.2019 v 17:00 | Karma článku: 8.29 | Přečteno: 127 | Diskuse

Václav Dlouhý

Nesportovní sport

Tak se budeme muset čtyři roky obejít bez „ Sojúz něrušímij...“ resp. jeho novou verzí na většině mezinárodních sportovních akcích. Jestli to bude dobře nebo ne, ukáže budoucnost. Ale Rubikon byl překročen.

9.12.2019 v 16:29 | Karma článku: 12.29 | Přečteno: 257 | Diskuse

Ladislav Větvička

Je třeba zabranit utrpeni migrantu a přijmout kvoty 1:1

Možna si myslite, že sem se zblaznil, ale neda se nic robit. Stara Merklica před paru rokama vydala signal, že nelegalni překročeni hranic neni zločinem a od te doby mafia převaža přes moře a

9.12.2019 v 16:16 | Karma článku: 43.80 | Přečteno: 2552 | Diskuse
VIP
Počet článků 590 Celková karma 25.45 Průměrná čtenost 2406

Devětašedesátiletá stařenka, kterou stále baví vše nové, matka (Filip a Rita), manželka (pan Fuchs), spisovatelka (33 vydaných knih: http://www.kdyz.cz/vydane-knihy), nakladatelství Beskydy (www.beskydyknihy.cz), členka Obce spisovatelů a Herecké asociace, moderátorka (ČRo Pardubice - nedělní pořad, Když vypráví nápověda), nadšená fotografka (Kamil Panasonic Fuchs - je s Kamilem Fuchsem na facebooku), publicistka (PŘEKVAPENÍ + PŘÍBĚHY KE KAFÍČKU, VLASTA, ONA DNES), dětská obrna od roku 1954 (www.polio.cz), nápověda (Činoherní klub) a kolínská zastupitelka (třetí volební období) za Změnu pro Kolín (http://www.zmenaprokolin.cz/).   Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz