Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 2. června 2023 Jarmil

Předvánoční romance

23. 12. 2022 23:11:22
Kdepak, na mě se romance nelepí nikdy, ani před Vánoci. Před rokem si mi 25.12. při venčení pejsků postěžovala paní, že by už konečně chtěla svého manžela poslat do..., ale nedokáže to. A letos, 23.12. jsem měla chuť udělat to já.

Přepisuju ve své pracovně do počítače hru pana Smočka, Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho. Tato hra v Činoheráku existuje totiž pouze jako autentický strojopis pana Smočka, tak jsem se pustila do přepisování. A ráda.

Už jsem s panem Smočkem přepisovala do počítače několik jeho her a tak vím, jak důležité pro něho je, jestli je na konci věty jeden vykřičník, dva, či dokonce tři! I v Burkem jsou jeden, dva nebo tři vykřičníky... A také miluje středníky! Vzpomínám si, jak jsem v devadesátých letech, při přepisu jeho hry, Jednou k ránu, nemohla najít na klávesnici počítače středník, protože jsem ho nepoužívala a pan Smoček byl tak nešťastný, že...

Zastavila jsem se před kavárnou a bleskurychle jsem zhodnotila předvánoční stav své domácnosti. Vánočku nesu od Hankovců, na bramborový salát mám doma všechno, včetně uvařených brambor, oběd má pan Fuchs, který někde courá, na balkoně, pejsek byl venku a teď spí.

Tak jo. Jdu na kafe a zkontroluju si pár stránek Burkeho, jak jsem na tom s těmi vykřičníky! Nesla jsem si totiž z pracovny polovinu přepsaného Burkeho domů, abych mezi svátky přepsala druhou půlku.

Sedla jsem si tak, abych viděla na náměstí, objednala jsem si kafe, vytáhla jsem strojopis a přepsané stránky, které jsem si právě v pracovně vytiskla a začala jsem po sobě kontrolovat text...

Té ženy jsem si všimla okamžitě. Stála u kašny a koukala na vánoční strom. Nikam nespěchala, stejně jako já, a když se pomalu rozešla směrem k "mé" kavárně, říkala jsem si, že by bylo super, kdyby sem přišla a sedla si ke mně ke stolu...

Možná by se to i stalo, kdyby k ní nepřišel nějaký chlápek, ze kterého evidentně nadšená nebyla a nezačal jí přemlouvat, aby s ním šla do "mé" kavárny na kafe. Jak jsem to poznala? Nevím, ale určitě ji přemlouval, protože do "mé" kavárny za chvíli vešli a sedli si proti sobě ke stolku vedle.

Ten chlápek vzápětí začal telefonovat a tak jsem se dozvěděla, že žena je jeho manželka, a on s ní je právě v kavárně a má volno, protože dal všem ve své firmě dovolenou...

"Můžu si to dovolit. Mám vyděláno. Ale proč ti volám! Jsou svátky, tak ti chci popřát..."

Ponořila jsem se do Burkeho, ale jenom jako, protože ti dva mě zajímali.

Ten chlápek volal asi osmi lidem, mužům i ženám, dozvěděla jsem se o něm hodně věcí, které tady nezmíním, protože Kolín je malý, jediné, co mohu říct, že jeho telefonování bylo únavné a sebestředné.

Jeho manželka celou dobu mlčela. Pila kávu a z toho jak seděla a jak se kolem sebe koukala, jsem pochopila, že má na sebe velký vztek, protože nepředpokládala, že on bude také na náměstí a že si jí všimne, zatáhne ji sem a bude telefonovat a telefonovat a telefonovat...

Pak on zaplatil, oba se zvedli, oblékli si kabáty a fakt nevím, jak se to přihodilo, ale ven z kavárny jsme vyšli skoro současně, já se rozhlížela, jako když na někoho čekám, a ti dva se zastavili kousek ode mě. On vytáhl mobil a jeho manželka cigarety. Jednu si zapálila a vyfoukla kouř. On zalapal po dechu.

"Ty... ty kouříš na ulici?! Okamžitě to zahoď! Žena na ulici nekouří Na ulici kouří děvky!" Manželka se usmála a kouřila dál.

"Tak v tom případě jsem děvka, kterou její manžel pozval do kavárny a pak skoro hodinu telefonoval, aniž by s tou děvkou promluvil."

Bylo to hodně nebezpečné a ten chlápek to poznal. A omluvil se.

A pak šli dál, ona kouřila, on něco blekotal a já už za nimi nešla, protože by to bylo nápadné, ale strašně jsem si přála být muškou jenom zlatou, ale místo toho jsem šla domů dělat bramborový salát...

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Irena Fuchsová | pátek 23.12.2022 23:11 | karma článku: 25.66 | přečteno: 677x

Další články blogera

Irena Fuchsová

A co by sis dal? Co tam máš.

Něco bych si dal, ozve se pravidelně pan Fuchs hodinu po večeři, kdy končím poslední kolečko večerních prací a chystám se zmizet ve svém pokoji.

27.5.2023 v 0:13 | Karma článku: 26.82 | Přečteno: 632 | Diskuse

Irena Fuchsová

Jak to, že nevíš, kolik stojí kilo brambor?!

Protože je jdu koupit, když je potřebuju a to je mi fakt jedno, kolik stojí! - A kolik stojí máslo, co kupuješ? - Nevím. Je české, dobré a má 82% tuku.- Jarda koupil pět másel, jedno za třicet korun. - Tak to mu přeju dobrou chuť!

19.5.2023 v 21:31 | Karma článku: 28.11 | Přečteno: 978 | Diskuse

Irena Fuchsová

Proč na mě ta baba čumí?!

Jako by nestačilo, že jsme ráno zaspali a ve spěchu se oblékli tak, že jsme z toho celý den byli nesví, vona se teď i ta baba z vedlejšího baráku musí zastavit, otočit se a čumět a čumět, dokud ji nepřejdeme. Zkazí nám celý večer!

28.4.2023 v 21:22 | Karma článku: 34.43 | Přečteno: 2229 | Diskuse

Irena Fuchsová

Menstruační vložky jako velikonoční předkrm

Nevím, jak to bylo v dětství u vás, když se obědvalo. Jsem ročník 1950 a odmalička jsme my, děti, věděly, že se u jídla nemluví například o tom, že jsme byly kakat a dospělí nemluví například o tom, že včera zvraceli.

9.4.2023 v 22:13 | Karma článku: 32.35 | Přečteno: 1349 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Emrich Sonnek

Spěchej pomalu

Podnikatel vytahuje stravenky. Má jich pěkný balík. Pokladní každou z nich pečlivě zkontroluje a označí. Nepočítám, kolik jich je. Vleklé čekání si krátím pozorováním onoho zákazníka.

1.6.2023 v 18:36 | Karma článku: 17.58 | Přečteno: 329 | Diskuse

Jan Ziegler

Drtivá porážka Zemana a Babiše v Hospodářské komoře

Prezidentem Hospodářské komory zvolili delegáti jejího sněmu Zdeňka Zajíčka, který byl dosud viceprezidentem této instituce. To je dobrá zpráva, rozhodně lepší než kdyby zvítězil jeho protikandidát Martin Pecina.

1.6.2023 v 15:43 | Karma článku: 19.21 | Přečteno: 326 | Diskuse

Jan Pražák

Dusno v tramvaji

Tramvaj číslo devět byla toho nezvykle parného květnového odpoledne zpola zaplněná, pár lidí stálo, ale při podrobnějším prozkoumání prostoru uvnitř vozu by se našlo ještě i několik sedaček volných.

1.6.2023 v 14:34 | Karma článku: 24.73 | Přečteno: 513 | Diskuse

Jan Ziegler

Mladé Ukrajinky: Za ruštinu nás nikdo nešikanoval

Brutální ruská agrese je vyhnala z rodné země. Nový domov dívky našly na jihu Čech. Jsou u nás spokojené, na Ukrajinu se vracet nechtějí, po kamarádech se jim však stýská. Ukrajinci podle nich sami zavrhují vše ruské.

1.6.2023 v 12:04 | Karma článku: 20.54 | Přečteno: 561 | Diskuse

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky XXXIII. (o dětičkách, kočičkách a dědcích)

Dneska slavím, v tom jsem pilný, jsemť způsobně svátkomilný. Když už mají svátek děti, snad můžou slavit i kmeti – obzvláště my infantilní?

1.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 24.83 | Přečteno: 763 | Diskuse
VIP
Počet článků 722 Celková karma 27.84 Průměrná čtenost 2358

Stařenka (1950), kterou stále baví vše nové, matka (Filip a Rita), manželka (pan Fuchs), spisovatelka (33 vydaných knih: http://www.kdyz.cz/vydane-knihy), nakladatelství Beskydy (www.beskydyknihy.cz), členka Obce spisovatelů a Herecké asociace, moderátorka (ČRo Pardubice: nedělní pořad, Když vypráví nápověda), nadšená fotografka (Kamil Panasonic Fuchs - je s Kamilem Fuchsem na facebooku), publicistka: ONA DNES, VLASTA, PŘEKVAPENÍ, dětská obrna od roku 1954 (www.polio.cz), nápověda (Činoherní klub) a kolínská ex-zastupitelka (2010 - 2022) za Změnu pro Kolín (http://www.zmenaprokolin.cz/). V anketě Bloger roku 2019 získala Cenu redakce. Fotografie je od Kamila Fuchse.

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Sharon Stone se v 65 letech ukázala v plavkách. Sklízí obdiv i kritiku

Sharon Stone oslavila v březnu pětašedesáté narozeniny. Hollywoodská hvězda je pyšná na svou postavu a na Instagramu se...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....